Legionella v nouzových sprchách

,
Dobrý den, v naší chemické továrně máme havarijní sprchy a jednotky pro výplach očí, pokud by došlo k jejich zasažení chemikáliemi. Slyšel jsem, že se legionelle daří v chladnější vodě. Je to pravda? A jaké opatření bychom měli udělat pro vyřešení případného problému. Sprcha i oční jednotky jsou napájen z běžného vodovodu, ale jsou v místě, kde voda víceméně stojí.

Dobrý den, teoreticky je možné, že zde legionella je, ale pravděpodobně v tak nízké koncentraci, že by zdravého jedince neměla nijak ohrozit. Riziko shledáváme zanedbatelné. Nicméně pro váš klid, není nic jednoduššího, než nechat vodu testovat odbornou firmou. Např. Euroclean.

Legionella ve sprše

1 komentář u „Legionella v nouzových sprchách

  1. Profilový obrázekJan Švingal

    Dobrý den,je možné,že voda ohřívaná slunečními kolektory (pitná voda na mytí a sprchování) a prakticky dezinfikovaná UV zářením ze slunce, nemá v sobě Legionelu pneu. ? To by mně potěšilo. V letních měsících dosahuje voda v kolektorech běžně 90 °;C. V podzimních měsících je voda 40-50°;C , kterou taky používáme ke sprchování.Děkuji vám za odpověď. Jan Švingal

    Reply

Zanechte komentář

Váš email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označené *