Legionella v nouzových sprchách

,
Dobrý den, v naší chemické továrně máme havarijní sprchy a jednotky pro výplach očí, pokud by došlo k jejich zasažení chemikáliemi. Slyšel jsem, že se legionelle daří v chladnější vodě. Je to pravda? A jaké opatření bychom měli udělat pro vyřešení případného problému. Sprcha i oční jednotky jsou napájen z běžného vodovodu, ale jsou v místě, kde voda víceméně stojí.

Dobrý den, teoreticky je možné, že zde legionella je, ale pravděpodobně v tak nízké koncentraci, že by zdravého jedince neměla nijak ohrozit. Riziko shledáváme zanedbatelné. Nicméně pro váš klid, není nic jednoduššího, než nechat vodu testovat odbornou firmou. Např. Euroclean.

1 komentář u „Legionella v nouzových sprchách

  1. Jan Švingal

    Dobrý den,je možné,že voda ohřívaná slunečními kolektory (pitná voda na mytí a sprchování) a prakticky dezinfikovaná UV zářením ze slunce, nemá v sobě Legionelu pneu. ? To by mně potěšilo. V letních měsících dosahuje voda v kolektorech běžně 90 °;C. V podzimních měsících je voda 40-50°;C , kterou taky používáme ke sprchování.Děkuji vám za odpověď. Jan Švingal

    Reply

Zanechte komentář

Váš email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označené *