Články

Covid a bezpečnost vodovodních instalací ve školách

,

Omezení související s pandemií narušují standardní fungování škol a jsou výzvou při udržování kvality vody v potrubních systémech. Vodovodní odstávky vytvářejí příznivé podmínky pro rozvoj mikrobiologických rizik. Voda stagnuje a množí se v ní bakterie. Lze tomu však předejít přijetím vhodných opatření.

legionella

Legionella: Prevence a odstranění

,

Bakterie rodu Legionella se ve vodě vyskytuje poměrně přirozeně. Většinou se ale nejedná o množství, které může ohrozit naše zdraví. A to dokonce ani v případě, kdy už se ve vodě bakterie přemnožily a dojde k požití kontaminované vody.

Legionella v teplé vodě v objektu Chlebovická 492, Praha 9

Legionella v teplé vodě v objektu Chlebovická 492, Praha 9

,

Hygienická stanice hlavního města Prahy informuje, že v rámci kontroly jakosti teplé vody na základě provedeného odběru vzorku teplé vody dne 30.08.2021 v objektu Chlebovická 492, Praha 9 a jeho laboratorního rozboru byla zjištěna nevyhovující jakost teplé vody v ukazateli Legionella species.

Syrská 585/8, Praha 6

Legionella v teplé vodě v objektu Syrská 585/8, Praha 6

,

Hygienická stanice hlavního města Prahy informuje, že v rámci kontroly jakosti teplé vody na základě provedeného odběru vzorku teplé vody dne 15.06.2021 v objektu Syrská 585/8, Praha 6 a jeho laboratorního rozboru byla zjištěna nevyhovující jakost teplé vody v ukazateli Legionella species.

Legionella Ohradní

Legionella v teplé vodě v objektu Ohradní 1346/10, Praha

,

Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) informuje, že v rámci kontroly jakosti teplé vody na základě provedeného odběru vzorku teplé vody dne 21.04.2021 v objektu Ohradní 1346/10, Praha 4 a jeho laboratorního rozboru byla zjištěna nevyhovující jakost teplé vody v ukazateli Legionella species.

Kysucká legionella

Legionella v teplé vodě v objektu Kysucká 694/7, Praha 9

,

Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) informovala, že v rámci kontroly jakosti teplé vody na základě provedeného odběru vzorku teplé vody dne 16. 2. 2021 v objektu Kysucká 694/7, Praha 9 a jeho laboratorního rozboru byla zjištěna nevyhovující jakost teplé vody v ukazateli Legionella species.

Legionella - Choceradská

Legionella v objektu Choceradská, Praha 4

,

V rámci kontroly kvality teplé vody a základě provedeného odběru vzorku teplé vody v objektu Choceradská 3118/4, Praha 4 a jeho laboratorního rozboru byla zjištěna nevyhovující jakost teplé vody v ukazateli Legionella species.

Salmonela v biofilmu

V nepoužívaných rozvodech vody se kvůli epidemii COVID-19 množí bakterie

,

Problematiku potlačení mikrobiální kontaminace v pitné vodě a rozvodů, jimiž je distribuována do spotřeby, dnes aktivně řeší celá řada subjektů. V pokročilejších stádiích znečištění vytváří kontaminující mikroorganismy tzv. biofilmy, které značně ztěžují jejich dezinfekci a často vyžadují nasazení nadstandartních opatření spojených s vysokými investicemi.

1 2 3 7