V Kalifornském Fresnu byla v domově veteránů diagnostikována legionelóza

,

V rezidence Fresno Veterans Home v Kalifornii došlo k nákaze bakterií legionella. Legionella je bakterie, která způsobuje onemocnění typu pneumonie. Onemocnění se nazývá legionářská nemoc či v lehčích případech mírnější chřipkové onemocnění – Pontiacká horečka. Nakažený pacient byl hospitalizován.

V tuto chvíli není známo, jestli byl legionelle vystaven v domově veteránů ve Fresnu nebo se nakazil jinde.

Úředníci z Fresno Veterans Home tvrdí, že veškerá preventivní opatření proti legionelle jsou přísně dodržována. Rozvody jsou pravidelně dezinfikovány chlorem a jak návštěvníci, tak zaměstnanci mají přístup k baleným vodám.

Obyvatelům domova bylo též doporučeno, aby při opuštění zařízení nosili roušku z důvodu šíření nákazy. Papírové masky údajně nestačí.

Legionella je typ bakterie, která se přirozeně vyskytuje ve sladkovodním prostředí, jako jsou jezera a potoky. Může se však stát zdravotním problémem, když se rozrůstá a rozšiřuje se ve vodních systémech, jako jsou sprchy, vodovodní baterie, chladicí věže (klimatizační jednotky pro velké budovy), horké vany, které po každém použití nečerpávají, dekorativní fontány, nádrže, ohřívače horké vody a velké vodovodní systémy. Pro dodržení limitů legionell ve vodě se používá nějaký typ dezinfekce, nejčastějí chemická dezinfekce oxidem chloričitých (chlordioxid).

Zanechte komentář

Váš email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označené *