Zemřel předseda Evropského parlamentu David Sassoli, bojoval s legionellou

,

V 65 letech zemřel předseda Evropského parlamentu a italský novinář David Sassoli. Oznámila agentura AFP s odvoláním na Sassoliho mluvčího. David Sassoli zemřel 11. ledna v 1:15 na onkologické klinice v Avianu, kde byl hospitalizován od 26. prosince.

Sassoli podle agentury AFP několik měsíců bojoval s bakterií legionella, která se vyskytuje ve vodovodních systémech. V září byl hospitalizován v nemocnici ve Štrasburku a na podzim se jeho stav zlepšil a v listopadu se opět ujal svých politických povinností. Od Vánoc ale politik opět ležel v italské nemocnici a selhávala mu imunita.

Sassoli

© EPA-EFE/JULIEN WARNAND / POOL

Kde přesně se Sassoli nakazil, není jisté. S výskytem této zákeřné bakterie měly ale budovy Evropského parlamentu už dříve problémy. ( https://legionella.cz/legionella-v-zahranici/europoslancum-vypnuli-kvuli-legionelle-teplou-vodu/ )

V době covidové se často zapomíná na ostatní problémy.  Legionelózou v ČR ročně onemocní v průměru přes 200 lidí. V případě oslabené imunity může dojít až k úmrtí.

Bakterie se běžně množí v zákoutích vodovodních potrubí, tam kde dochází ke stagnaci proudu vody. Legionella si na stěnách potrubí vytváří biofilmové vrstvy ve kterých je v relativním bezpečí například i proti chlorové dezinfekci vody.  Může zde pomoci chemikálie chlordioxid (oxid chloričitý), která má schopnost proniknout i do biofilmů a legionellu zničit.

 

1 komentář u „Zemřel předseda Evropského parlamentu David Sassoli, bojoval s legionellou

  1. Dana z Brna

    Celá naše rodina se léta letoucí sprchuje spíše vlažnější vodou – ne z důvodu šetrnosti ,ale kvůli otužování. Musím zaklepat, ale ta potvůrka se k nám ještě nedostala. Průtok vody v trubkách máme také dost omezený ,s ohledem na naši častou nepřítomnost v domku.

    Reply

Zanechte komentář

Váš email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označené *